Obecní úřad

Vážení spoluobčané,dnešní příspěvek nemůžu začít ničím jiným, než připomenutím 50. výročí otevření naší Základní školy v Halenkově. Dík patří především těm, kteří školu postavili a postarali se o její provoz. Klíče od nové školy převzal od tehdejšího předsedy MNV Jaroslava Václavíka pan ředitel Karel Vala. Jsem spokojen, že na jejich práci jsme společně se stávajícím vedením školy navázali. Obec od roku 2000 díky rozhodnutí obecního zastupitelstva a získaných dotací investovala do školy 37 mil. Kč /střecha, výměna oken, nové sociální zařízení, kuchyň, opravy rozvodů, interiéru školy včetně tělocvičny/.

Nyní probíhají, jak jste se mohli sami přesvědčit, dokončovací stavební práce na využití prostor 3. nadpodlaží školy a více jak 16 mil. Kč. Na řadu přijde vybavení odborných učeben, společenského sálu i prostor nové knihovny.

Jsem přesvědčen, že jde o správnou investici, protože investujeme do vzdělání našich dětí a vytvoření odpovídajících podmínek pro učitelský sbor a pro všechny, kteří se o chod školy starají. Patří jim za tuto práci velký dík. Chci upřímně poděkovat všem, kteří se postarali o důstojný průběh oslav. V pátek 3. listopadu jste připravili společně s dětmi skvělý program, který nás všechny nesmírně potěšil a nadchl.

Vážení spoluobčané, blíží se konec roku, který je mnohdy spojen se shonem a starostmi. Nezapomeňte si přesto najít čas na pěkné chvíle strávené v rodině s Vašimi blízkými. My chceme přispět k Vaší pohodě již v neděli 3. 12. 2017, kdy společně se spolkem Valašský pramen, ZŠ Halenkov a farností Halenkov připravujeme pro Vás program u příležitosti počátku Adventu a rozsvícení našich vánočních stromů. Rád bych Vás pozval na další akci dne 16. a 17. 12., kdy se uskuteční Halenkovský jarmark. Vánoční koncert se bude konat v kostele Povýšení sv. kříže 21. 12. 2017.

Ve zbývajících dnech letošního roku dokončíme v maximální možné míře práce dané rozpočtem roku 2017. Je však jisté, že z tohoto roku bude díky odložení dotačních výzev posunuta realizace sběrného dvora a rovněž pořízení dopravního hasičského auta.

S plněním rozpočtu roku 2017 Vás seznámím po jeho skončení v příštím vydání zpravodaje. Již nyní je nutné zodpovědně připravit rozpočet příštího roku. Stanovit priority, po projednání v zastupitelstvu obce je odsouhlasit a důkladně plnit.

Jednou z priorit, které věnujeme maximální úsilí je získání stavebního povolení na realizaci přechodu pro chodce u kostela a především prolomení všech administrativních překážek k vybudování chodníku mezi Lidovým domem a údolím Černý.

O návrhu rozpočtu budete všichni informováni a budu velmi rád, když se na tvorbě rozpočtu roku 2018 budete podílet svými nápady a připomínkami. Návrh rozpočtu bude obsahovat všechny oblasti nutné k zajištění chodu a rozvoje obce a zajištění potřeb nás občanů.

Vážení spoluobčané,
přeji Vám všem především pevné zdraví, dobrou mysl, štěstí, rodinnou pohodu, pokojné a šťastné prožití vánočních svátků a mnoho sil po celý rok 2018.

Váš starosta Ing. Jiří Lušovský

Obec Halenkov - Starosta obce

Menu
Důležitá tel. čísla

Praktický lékař pro dospělé

Obec Halenkov - Lékaři MUDr. Jiří Dorňák
Halenkov 654, 756 03
Tel.: +420 571 457 321

Prakticý lékař pro děti a dorost

Obec Halenkov - Lékaři MUDr. Jaromír Kovář
Halenkov 654, 756 03
Tel.: +420 603 150 023

Zubní ordinace

Obec Halenkov - Lékaři MUDr. Jana Černá
Halenkov 654, 756 03
Tel.: +420 571 457 352

 Další důležitá telefonní čísla
Reklama
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republikyObec Halenkov - Služby obceObec Halenkov - Horní VsackoPlakátovnaObec Halenkov - Lidový dům
Informace o www
Dnes je středa 17. ledna 2018
Svátek slaví Drahoslav
Stránky si právě prohlíží 1 lidí.
Počet přístupů: 2339443
RSS: Obec Halenkov - RSS

 Původní stránky obce Halenkov

Fotografie na hlavičkách www: J. Tkadlec, S. Kazmíř