Obecní úřad

Autor: AdministratorVolženo: 20.03.2017 11:40Zpět

NENECHTE SI UJÍT I. HALENKOVSKÝ FRZEGUL, ANEB ZALOŽME SPOLU NOVOU TRADICI

OU Halenkov ve spolupráci s Charitou Svaté rodiny Nový Hrozenkov pořádá dne 30. dubna 2017 od 9.00 hod na prostranství před obecním úřadem I. HALENKOVSKÝ FRZEGUL  - valašskou konzumní olympiádu ve třech disciplínách - frgál - zelé – guláš.

Obec Halenkov - Články
Pomoc člověku, schopnost rozdělit se a dát půlku potřebnému, je čin, který je přisuzován Svatému Jiřímu. Dne 30. dubna, nedlouho po jeho jmeninách, budou mít Halenkovjané (a nejen oni) možnost připojit se k jeho odkazu a podpořit dobrou věc. Vyhlašujeme I. HALENKOVSKÝ FRZEGUL – soutěž o nejlepší FRGÁL – ZELÉ – GULÁŠ. Výtěžek z prodeje soutěžních pochutin bude přerozdělen Charitou Svaté rodiny Nový Hrozenkov mezi dva hendikepované chlapce z Halenkova a Nového Hrozenkova a pro Víceúčelového charitního domu na Halenkově.

V čem soutěžení spočívá?
Přineste alespoň jeden frgál (tvarohový) či zelí vlastní výroby (max. 1 kg), anebo přihlaste svůj tým do soutěže o nejlepší guláš.


Jaké jsou podmínky pro účast v soutěži?
Soutěžící musí být obyvatelé Halenkova. Návštěvníci a jedlíci mohou být i přespolní.

1) SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ ZELÉ - Do soutěže je třeba přinést cca 1 kg vlastního tlačeného zelí, čas dodání 30. 4. - od 9:00 – 10:00 do vestibulu Lidového domu

2) SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ FRGÁL - Každý účastník přinese do soutěže minimálně 1 tvarohový frgál, další mohou mít libovolnou náplň; v soutěži budou hodnoceny pouze tvarohové frgály, čas dodání 30. 4. – 9:00 – 10:00 do vestibulu LD

3)  SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ GULÁŠ - Do soutěže se mohou přihlásit  dospělí (2 - 3 členné týmy), děti (max. 5 členný tým + 1 dospělý). Podávání přihlášek probíhá na OU Halenkov, poslední možnost registrace do 26. dubna. Podání přihlášky na OU bude závazné, neboť každý tým obdrží 1000 Kč na nákup surovin (případně doplňkových ovin) k přípravě 20l guláše. Pro rok 2017 je maximální počet týmů 8. Každý z „gulášových“ týmů si zabezpečí nákup surovin, kotel a dřevo. Vaření bude zahájeno v 9:00 hod. Není povolena jakákoliv příprava předem.

Vyhodnocování zelí a frgálů proběhne mezi 11.00 a 12.00, hodnotit bude  5 členná porota. Předsedat jí bude moderátor celé akce Honza Gottfried. Po anonymním hodnocení proběhne „dražba“ frgálů. Výtěžek z ní půjde na charitativní účely. Zelí, které po soutěži zůstane, bude uskladněno a použito pro výrobu polévky na Halenkovských slavnostech. Ve 12.30 pak proběhne oficiální ochutnávka a hodnocení nejlepšího guláše a bude zahájen prodej - porce za 40 az 50 kč.

Vyvrcholení celého gurmánského zápolení přijde v 13.30, kdy budou vyhlášeni vítězové všech kategorií. Ti budou odměněni dárkovými poukazy v hodnotě 600 Kč (1. místo) - 500 Kč (2. místo) - 400 Kč (3. místo) opravňující k návštěvě tří halenkovských restaurací Pension Fortuna, Pizzerie Ponko a Penzion Na parní pile.

Akce je pořádaná v duchu myšlenky Zelená Halenkovu - vše k jídlu i pití bude podávané v omyvatelném nádobí nebo v nádobí z ekologicky přátelských materiálů. Teplou vodu k omytí použitého nádobí nám již přislíbili dobrovolní hasiči. Ostatní občerstvení bude k dispozici v Lidovém domě.

Očekáváme účast týmu reprezentujících halenkovské doliny, Kuželky, hasiče, fotbalisty, turisty, myslivce atd. Celá akce má charitativní charakter a obec hradí všechny náklady.
Frzegul bude zábava pro celou rodinu a všechny příznivce dobré nálady, kteří se nebojí zdravého soutěžního ducha, plného bříška a nezapomínají přitom ani na ty, kterým je třeba pomáhat.

 A jak to celé vzniklo? Tak vysvětluje svou motivaci otec nápadu Miro J. A. Moravčík:.

„Neříkám, že je něco špatného na sbírání víček z plastových lahví, ale když  si na této akci koupíte za 10 Kč trojúhelníček frgálu, nasbírali jste a odevzdali ve prospěch xyz 1300 víček! Asi to má smysl, sbírejte je dál, ale na Frzegule, akci Halenkovjanů ve prospěch pomoci druhým je rovnice jednoduchá - porce guláše za 40 korun - to je 25 let sbíraní víček jednoho člověka (osobní spotřeba cca). Chápete, kam mířím? Přijďte, prosím, ctění občané Halenkova i okolí, pozvěte rodiny a přátelé z celého Valašska. Společně se pobavíme, něco ochutnáme, pojíme a hlavně pomůžeme. Tuto akci chce obec Halenkov a Charita Svaté rodiny Novy Hrozenkov pořádat každý rok. Nápady k obohacení nebo rozšíření jsou vítány.“Miro J. A. Moravcik!


Vyhlašujeme I. I. HALENKOVSKÝ FRZEGUL
Soutěž o nejlepší frgál – zelé – gulaš

Kdy: 30. dubna od 9:00
Kde: Halenkov – před obecním úřadem

Menu
Důležitá tel. čísla

Praktický lékař pro dospělé

Obec Halenkov - Lékaři MUDr. Jiří Dorňák
Halenkov 654, 756 03
Tel.: +420 571 457 321

Prakticý lékař pro děti a dorost

Obec Halenkov - Lékaři MUDr. Jaromír Kovář
Halenkov 654, 756 03
Tel.: +420 603 150 023

Zubní ordinace

Obec Halenkov - Lékaři MUDr. Jana Černá
Halenkov 654, 756 03
Tel.: +420 571 457 352

 Další důležitá telefonní čísla
Reklama
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republikyObec Halenkov - Služby obceObec Halenkov - Horní VsackoPlakátovnaObec Halenkov - Lidový dům
Informace o www
Dnes je čtvrtek 24. května 2018
Svátek slaví Jana
Stránky si právě prohlíží 1 lidí.
Počet přístupů: 2518421
RSS: Obec Halenkov - RSS

 Původní stránky obce Halenkov

Fotografie na hlavičkách www: J. Tkadlec, S. Kazmíř