Halenkovské slavnosti

obec Halenkov - Halenkovské slavnosti Dne 7.6.2003 se konal nultý ročník halenkovských slavností, které pořádal Obecní úřad Halenkov a Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s místními firmami. Tuto akci navštívilo přes 2000 lidí a dá se hodnotit jako velmi zdařilá. K úspěchu akce napomohlo i překrásné počasí, protože hlavní program probíhal před Obecním úřadem a Lidovým domem. Slavnosti začaly otevřením výstavy halenkovských řezbářů a umělců v obřadní síni Obecního úřadu. Výstava byla dvoudenní, při vernisáži promluvil k zahájení starosta obce Halenkov – pan Ing. Jiří Lušovský a hrála dětská cimbálová muzika.

Vystavovali zde řezbáři: Josef Heja, Božena Janušová, Josef Juřica, Miroslav Kopec, Petr Kopecký, Tomáš Kostka, Pavel Mazáč, Antonín Tlašek, Mgr. Josef Václavík;

kameník: Rostislav Tlašek;

výtvarníci: Milan Andrýsek, Eiko Hayami, Ing. arch. Jaroslav Kopecký, Akad. malíř Miloš Šimurda

zvonař: Akad. sochař Josef Tkadlec.

Obecní úřad děkuje za pomoc při instalaci výstavy M. Děckuláčkové, Mgr. Z. Hálovi, Mgr. J. Hrbáčkovi, Ing. arch. J. Kopeckému, J. Kopeckému ml., H. Surovcové, Mgr. J. Václavíkovi a J. Václavíkovi, bez kterých by se tato výstava nekonala. Výstavu navštívilo přes 1600 lidí.

Fotky a videa z Halenkovských slavností jsou umístěny ve fotogalerii stránek


Menu
Foto z galerie
149
Informace o www
Dnes je čtvrtek 23. května 2019
Svátek slaví Vladimír
Stránky si právě prohlíží 3 lidí.
Počet přístupů: 3036220
RSS: Obec Halenkov - RSS

 Původní stránky obce Halenkov

Fotografie na hlavičkách www: J. Tkadlec, S. Kazmíř